وزارت دفاع عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی پس از سه روز عملیات، شهر عنه در استان الانبار در غرب این کشور را به شکل کامل از کنترل گروه تروریستی داعش خارج کردند. حشد شعبی عراق نیز امروز (جمعه) با انتشار بیانیه‌ای از آغاز بخش دوم مرحله اول آزادسازی مناطق غرب الحویجه خبر دادند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، عبد الامیر رشید یارالله، معاون فرمانده عملیات‌های مشترک عراق وابسته به وزارت دفاع این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای مشترک ارتش، حشد شعبی و عشایر عراقی طی عملیاتی که برای سه روز ادامه داشت، شهر عنه را به شکل کامل از کنترل داعش خارج کردند.

ولید الدیلمی، افسر ارتش عراق نیز اظهار داشت: یگان‌هایی از ارتش با کمک عشایر عراقی موفق شدند دو محله الزراعه و الصناعی در شمال شرق شهر عنه را آزاد کنند.

الدیلمی افزود: عملیات آزادسازی عنه پس از شکست داعشی‌ها در برابر پیشروی‌های نیروهای عراقی و عشایر و بدون مقاومت آنها محقق شد.

عبد الکریم العانی، رئیس شورای شهر عنه نیز آزادی کامل این شهر را تأیید کرد و گفت: نیروهای عراقی با کمک عشایر منطقه در حال پاکسازی شهر از مین‌ها و بمب‌هایی هستند که داعش در نقاط مختلف کار گذاشته بود، همچنین تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف این شهر جهت آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدیدی در پیش گرفته شده‌اند.

عملیات نظامی برای آزادسازی عنه واقع در 210 کیلومتری غرب الرمادی، مرکز استان الانبار از روز سه‌شنبه آغاز شد.

قرار است نیروهای عراقی حملات جدیدی را برای بازپس‌گیری دو شهر راوه و القائم در استان الانبار که همچنان در کنترل داعشی‌ها هستند، آغاز کنند.

از سوی دیگر، حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق امروز (جمعه) بخش دوم از مرحله نخست عملیات آزادسازی مناطق غرب الحویجه را با هدف آزادسازی مناطق باقی مانده در دست تروریست‌ها تا منطقه الزاب در غرب الحویجه (در جنوب غرب کرکوک) آغاز کردند.

عملیات آزادسازی الحویجه تاکنون به آزادسازی 11 روستا در شهر الحویجه از کنترل داعش انجامیده است و نیروهای عراقی بخش اول مرحله ابتدایی عملیات آزادسازی الحویجه را به اتمام رسانده‌اند.

الحویجه در استان کرکوک شهری نفت خیز بوده و یکی از آخرین مناطقی است که همچنان در اشغال داعش قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج