رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس) در راس هیاتی از اعضای دفتر سیاسی این جنبش در داخل و خارج از فلسطین با رئیس سازمان اطلاعات مصر دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین ارگان خبری حماس، اسماعیل هنیه در این دیدار بر اهتمام جنبش حماس به امنیت و آرامش جمهوری عربی مصر و جلوگیری از استفاده از باریکه غزه برای ضربه زدن به امنیت این کشور تاکید کرد.

هیات حماس در این دیدار همچنین به نمایندگی از ملت فلسطین از تلاش های مصر برای کاهش درد و رنج فلسطینیان قدردانی و بر نقش تاریخی مصر در حمایت از مساله فلسطین تاکید کرد.

هیات جنبش حماس همچنین بر آمادگی این جنبش برای برگزاری نشست های گفتگوی ملی با جنبش فتح در قاهره به منظور امضای توافق آشتی و تعیین راه های اجرای آن تاکید و اعلام کرد که این جنبش آماده انحلال کمیته اداری و فراهم کردن فرصت فعالیت دولت وفاق ملی در غزه و نیز شرایط برگزاری انتخابات است.

این هیات خاطر نشان کرد که پس از این مساله باید کنفرانس بزرگی با حضور تمامی گروه های فلسطینی در قاهره برگزار شود تا زمینه تشکیل دولت وحدت ملی که به مسئولیت هایش در قبال ملت فلسطین در کرانه باختری، باریکه غزه و قدس عمل کند، فراهم گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج