ارتش سوریه دستاورد نظامی دیگری را رقم زد و طبق گزارش رسانه جنگ این کشور، ارتش سوریه و هم‌پیمانانش توانستند محاصره فرودگاه نظامی دیر الزور و دو محله هرابش و الطحطوح را بشکنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش سوریه از چند روز پیش توانسته به مقر نیروهای وابسته به خود یعنی تیپ 137 در غرب دیر الزور برسد و به این ترتیب محاصره سه ساله داعش بر این منطقه را بشکند حال ارتش سوریه در عملیاتی جدید با عنوان خیزش شیر توانست بر فرودگاه نظامی دیر الزور تسلط یابد.

داعش بر اکثر مناطق دیر الزور به استثنای محله‌هایی در مرکز استان تسلط دارد.

رسانه جنگ سوریه اعلام کرد، نیروهای ارتش این کشور و هم‌پیمانانش که در حال پیشروی از منطقه المقابر در بخش پادگان فرودگاه بودند در اطراف ستاد تامین امنیت غرب و جنوب غرب فرودگاه به هم رسیدند و نیروهای ارتش سوریه عملیات نظامی گسترده‌ای را برای توسعه راه‌های امن در اطراف فرودگاه بعد از شکسته شدن محاصره آن ایجاد کرد.

درگیری‌هایی بین ارتش سوریه و عناصر داعش در طول خاکریز شرقی فرودگاه دیر الزور و خطوط درگیری در الجبلیه، الرشیدیه، المعریقه درگرفت و نهایتا عناصر داعش به سمت شهر البوکمال و المیادین در مرزهای عراق و سوریه گریختند.

اما ارتش سوریه به پیشروی ادامه داد و توانست مناطق جنوبی دیر الزور را در محاصره درآورد.

خبرنگار المیادین گزارش داد، یگان‌های مهندسی ارتش سوریه اقدام به خنثی سازی مین‌های کار گذاشته شده در مسیر منتهی به فرودگاه دیر الزور کردند و حملات هوایی و توپخانه‌ای با هدف قرار دادن باقی‌مانده‌های داعش در اطراف فرودگاه ادامه دارد.

ارتش سوریه و هم‌پیمانانش پیشتر تپه الربیعات و منطقه خیم الدفاع در غرب تیپ تامین امنیت جنوب غرب دیر الزور را آزاد کرده بودند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین روستای المالحه آخرین روستا در محور غربی را قبل از رسیدن به دیر الزور آزاد کردند و نیروهای پیشرو در محور غربی نیز در آستانه رسیدن به نیروهای مستقر در محور پانوراما هستند. 

یک منبع در وزارت خارجه سوریه نیز گفته بود، دستاوردهای ارتش سوریه و نیروهای هم‌پیمان در دیر الزور نوید پایان تروریسم در این کشور را می‌دهد و جنگ با تروریست‌ها رو به پایان است.

نیروهای نظامی سوریه همچنین روز شنبه میدان نفتی التیم و مناطق اطراف آن را در محور السخنه – دیر الزور آزاد کردند.

همچنین یک مسوول عالی رتبه در نیروهای دموکراتیک سوریه رسما از آغاز عملیاتی توسط این نیروها علیه داعش در شمال استان دیرالزور خبر داد و گفت: هدف از این عملیات به عقب راندن داعشی‌ها از بخش‌های شمالی استان دیرالزور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج