مشاور پیشین امنیت داخلی رژیم صهیونیستی مدعی شد حمله هوایی به تاسیسات سوریه با هدف جلوگیری از ساخت سلاح توسط حزب‌الله در آن بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، ژنرال «یاکوف عمیدرور» مشاور پیشین امنیت داخلی رژیم صهیونیستی امروز (پنج‌شنبه) ادعا کرد حمله به پایگاه نظامی سوریه در حماه، احتمالا برای ممانعت از استفاده «حزب‌الله» از آن بوده است.

عمیدرور که اکنون عضو ارشد مرکز مطالعات استراتژیک «بگین-سادات» است، ادعا کرد دولت سوریه قصد داشته این تاسیسات تحقیقاتی را در اختیار نیروهای حزب‌الله برای تولید سلاح‌های پیشرفته قرار دهد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نوشت: وی این تصمیم دولت سوریه را درپی سفر «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله به دمشق ارزیابی کرد.

این مقام پیشین صهیونیست با اشاره به اینکه حمله امروز دقیقا در سالگرد حمله 10 سال پیش جنگنده‌های اسرائیلی به راکتور هسته‌ای سوریه انجام گرفت، تاکید کرد باید برای دمشق آشکار گردد که اسرائیل به ایران یا حزب‌الله اجازه نمی‌دهد توانایی‌هایش را در سوریه تقویت کنند.

عمیدرور ضمن ادعای اینکه حمله امروز از ساخت سلاح‌های پیشرفته توسط حزب‌الله در سوریه جلوگیری کرد، گفت این اولین بار بود که یک تاسیسات رسمی دولت سوریه و نه یک پایگاه صحرایی، مورد هدف قرار می‌گیرد.

ارتش سوریه طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود جنگنده‌های اسرائیلی ساعت 2:42 بامداد امروز از حریم هوایی لبنان چند موشک به سمت سوریه شلیک کرده و یکی از مواضع نظامی را در نزدیکی منطقه «مصیاف» هدف قرار داند که در پی آن دو نیروی سوری کشته و خسارت مادی وارد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج