دبیرکل ناتو بدون اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره در سخنانی اعلام کرد: همه کشورها باید تحریم‌های کره شمالی را اجرا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز پنجشنبه پیش از آغاز نشست وزرای دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سخنانی تأکید کرد: همه کشورها باید تحریم‌ های کره شمالی را اجرا کنند.

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی بدون اشاره به اقدامات تحریک آمیز واشنگتن در شبه جزیره کره در پاسخ به سؤالی درباره نگرانی از مقاومت روسیه در برابر افزایش تحریم‌ های شورای امنیت علیه کره شمالی تأکید کرد: پیشتر نیز تحریم‌هایی وجود داشته که در سازمان ملل مورد توافق واقع شده است؛ لذا بسیار مهم است که این تحریم‌ ها به‌طور کامل اجرا شوند.

گفتنی است، کره شمالی سوم سپتامبر سال جاری میلادی اعلام کرد که آزمایش بمب هیدروژنی این کشور با موفقیت انجام شده است.

بر اساس اعلام مقامات پیونگ‌یانگ، این بمب هیدروژنی قابلیت بارگذاری روی موشک های جدید بالستیک بین‌قاره‌ای را دارد.

صبح همان روز در ابتدا اعلام شد که پیونگ یانگ می گوید موفق به تولید سلاح اتمی پیشرفته تری شده است که قابلیت نصب بر روی موشک های بالستیک را دارد.

در همین راستا، «کی سی ان اِی» رسانه رسمی کره شمالی تصاویری از «کیم جونگ اون» رهبر جوان این کشور را منتشر کرد که وی را در حال بررسی آنچه که بمب هیدروژنی جدید نامیده می شود، نشان می داد.

پس از آن رسانه از وقوع زمین لرزه در کره شمالی خبر دادند و کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند که این زمین لرزه ساختگی بوده و بدلیل آزمایش هسته ای کره شمالی رخ داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج