ائتلاف تحت رهبری آمریکا که چند روز پیش مسیر حرکت کاروان اعضای گروه داعش و خانواده‌هایشان را که طبق توافق با حزب‌الله لبنان در حال خروج از لبنان بودند، بمباران کرده بود، بامداد شنبه بیانیه‌ای تازه در این مورد صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ائتلاف تحت رهبری آمریکا اعلام کرد کاروان متشکل از 17 اتوبوس حامل «صدها نفر» از عناصر مسلح داعش و خانواده‌های آنها بعد از بازگشت از منطقه «ابوکمال»، واقع در استان «دیرالزور» در شرق سوریه کماکان در صحرای سوریه بین منطقه «الحمیمه» و «السخنه» هستند.

ائتلاف آمریکا بار دیگر تأکید کرده که این کاروان را بمباران نکرده، بلکه «درچارچوب قوانین درگیریهای مسلحانه» به پیکارجویان و خودروهای داعش، از جمله یک تانک، خودروهای زرهی و وسایل نقلیه آنها با هدف جلوگیری از نزدیک شدن آنها به مرز عراق حمله کرده است.

در بیانیه ائتلاف آمریکا همچنین آمده است: «ائتلاف به اطلاع روس‌ها رساند که به حکومت سوریه پیام بدهند ائتلاف انتقال بیشتر پیکارجویان داعش به سمت داعش و مرز عراق را نخواهد پذیرفت.»

ائتلاف ادعایی آمریکا بار دیگر تأکید کرده است که این ائتلاف بخشی از توافق میان گروه حزب‌الله، دولت سوریه و داعش نبوده است.

پس از حملات متعدد ارتش سوریه، حزب‌الله و ارتش لبنان به مواضع داعش در دو سوی مرز سوریه و لبنان، نیروهای در محاصره این گروه تروریستی با درخواست آتش‌بس، آمادگی خود را برای خروج از این منطقه اعلام کردند.

ارتش لبنان و پس از آن حزب‌الله و دولت سوریه، با پذیرش آتش‌بس مشروط به آزادی اسرا و تحویل اجساد جان‌باختگان نبردهای اخیر، با این درخواست موافقت کردند.

مطابق این توافق مقرر شد تروریست‌های داعش به همراه خانواده‌های خود به شهر «ابو کمال» واقع در استان دیرالزور در شرق سوریه منتقل شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج