الحشد الشعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این کشور تمامی منطقه «العیاضیه» در شمال شهرستان تلعفر را به طور کامل آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المنار، نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق موفق شدند منطقه العیاضیه در شهرستان تلعفر را به طور کامل از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کنند.

العیاضیه آخرین محله تحت اشغال داعش در تلعفر بود که طی روزهای گذشته صحنه درگیری شدید بین نیروهای عراقی و تروریست‌های داعشی بود.

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق روز دوشنبه مرکز شهرستان تلعفر در غرب موصل را کاملاً از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

عملیات آزادسازی تلعفر بامداد یکشنبه هفته گذشته با مشارکت تمام یگان‌های امنیتی عراق و نیروهای داوطلب مردمی این کشور آغاز شد و نیروهای عراقی از آن زمان تاکنون ده‌ها روستا و منطقه را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

شهر تلعفر که از سال 2014 میلادی در اشغال گروه تروریستی داعش است، 65 کیلومتر با مرکز موصل فاصله دارد. تلعفر یکی از آخرین پایگاه‌های مهم نیروهای داعش در عراق پس از خروج آنها از موصل است.

تلعفر راهی برای عبور تروریست‌ها از سوریه به موصل و بالعکس است و از این مسیر همه کمک‌های لجستیک برای داعش فرستاده می‌شود.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج