مقام‌های محلی در تگزاس هشدار می‌دهند که سیل بی‌سابقه ناشی از طوفان "هاروی" در روزهای آینده گسترش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رسانه های آمریکا، مقام‌های محلی در تگزاس هشدار می‌دهند که سیل بی‌سابقه ناشی از طوفان "هاروی" در روزهای آینده گسترش خواهد یافت.

تاکنون میزان بارندگی در شهر هیوستون بیشتر از 75 سانتیمتر گزارش شده و بسیاری از خیابان‌ها در سطح این شهر عملا به رودخانه تبدیل شده‌اند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که میزان بارندگی در روزهای آینده دو برابر شود.

ماموران امدادرسانی و داوطلبان در بسیاری از مناطق با قایق به محل زندگی شهروندان گرفتار در سیل رفته‌اند. در بعضی از مناطق هیوستون هم از بالگرد برای نجات افرادی که به پشت‌بام خانه‌هایشان پناه برده بودند، استفاده شده است.

گزارش‌ها بیانگر مرگ دست‌کم هشت نفر در اثر حوادث مربوط به طوفان هاروی است. شش نفر از قربانیان اعضای یک خانواده شامل پدربزرگ، مادربزرگ و چهار نوه بودند که خودروی آنها در سیل گرفتار شده بود.

همزمان، با گسترش طوفان به ایالت لوئیزیانا که در مجاورت تگزاس قرار دارد در این ایالت نیز وضعیت فوق‌العاده اعلام شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، کارشناسان هواشناسی می‌گویند: شرایط بحرانی در جنوب شرقی تگزاس ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌کنند که بارندگی به میزان 60 سانتی‌متر دیگر ادامه پیدا کند.

گفته شده که دست‌کم 30 هزار نفر از ساکنان تگزاس مجبور خواهند بود در پناهگاه‌های اضطراری پناه بگیرند.

از سوی دیگر، واحدهای مهندسی ارتش آمریکا دریچه‌های دو سد در نزدیکی هیوستون را گشوده‌اند تا از سرریز شدن آب ذخیره شدن به مناطق مسکونی پیشگیری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج