دولت واشنگتن در نهایت سفیر خود را در ناتو منصوب کرد که یک سناتور سابق آمریکایی است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری دویچه وله، "کی بیلی هاچینسون"، سناتور سابق آمریکایی حالا از جانب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور سمت سفیر ایالات متحده در ناتو را از آن خود کرده است.

این سناتور سابق ۷۴ ساله به نظر می‌رسد که به دنبال تضمین دادن به این ائتلاف نظامی است تا به اظهارات سرد و گزنده ترامپ درباره کمک‌ها به ناتو پایان دهد و به دنبال جبران آنهاست.

وی که خودش را "حامی قدرتمند" ناتو و ارزش‌های مشترک آن با آمریکا می‌داند در پیامی گفت: این اشتراک نظر ما را متحد می‌کند و ما باید قوی‌تر شویم.

سفیر جدید آمریکا در ناتو به این نکته اشاره کرده که می‌خواهد از متحدان اروپایی در ناتو بخواهد از تولید ناخالص ملی بیشتر در امر دفاع هزینه کنند.

وی ادامه داد که به دنبال همکاری میان روسیه و ناتو است اما تا زمانی که روسیه به توافق مینسک عمل نکند، روابط تجاری مثل سابق نخواهد بود.

هاچینسون از ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۳ برای ۲۰ سال سناتور و پیش از آن وکیل و گزارشگر تلویزیونی بود. وی عضویت در کمیسیون دفاع و ساخت و ساز نظامی سنا را هم در کارنامه دارد.

وی در توئیتی همزمان با انتصابش به عنوان سفیر آمریکا در ناتو نوشت: از دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیرکل این ائتلاف نظامی خرسندم و به دنبال همکاری با متحدان برای تقویت روابط هستم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج