ارتش لبنان از آمادگی‌اش جهت حمله گسترده علیه داعش در مرزهای این کشور با سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، فرماندهی ارتش لبنان عصر جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد، توپخانه‌ و جنگنده‌های ارتش به عملیات خود برای هدف گیری مراکز باقی مانده داعش در وادی مرطبیا ادامه می‌دهند و تحرکات تروریست‌ها و تجمعات آنها را هدف می‌گیرند که موجب شکسته شدن صفوف آنها شده است.

در این بیانیه آمده است، نیروی زمینی ارتش به تنگ کردن حلقه محاصره داعش ادامه می‌دهد و آماده مرحله نهایی عملیات "فجر الجرود" است در حالی که تیم‌های متخصص مهندسی نیز به باز کردن‌ راه‌های جدید و پاکسازی مناطق مختلف آزاد شده از مین‌ها ادامه می‌دهند.

به این ترتیب ارتش لبنان برای ادامه عملیات علیه تعدادی از  مقرهای تروریست‌های داعش در منطقه رأس بعلبک و القاع در مرز با سوریه آماده است.

ارتش لبنان در حال حاضر متمرکز بر فراهم سازی مقدمات دور سرنوشت‌ساز و نهایی عملیات از طریق بمباران مواضع تروریست‌ها، تحرکات آنها و پاکسازی مناطق صخره‌ای ناهموار از مین‌ها و مواد منفجره است.

یک منبع نظامی اعلام کرد که رسیدن به آخرین پایگاه‌های تروریست‌ها که ۲۰ کیلومتر مربع است، آسان نیست. در حالی که آنها قبلا ۱۲۰ کیلومتر از خاک کشور را تحت تصرف داشتند.

این منبع افزود: این منطقه از نظر جغرافیایی رسیدن به آخرین مواضع تروریست‌ها را دشوار می‌کند و تروریست‌ها در این منطقه تجمع کرده‌اند، در نتیجه نیاز به آمادگی بیشتر داریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج