برخی از رسانه‌ها تا کنون آمارهای اولیه از حمله به مسجد امام‌زمان (ع) را ۳۰ شهید و زخمی اعلام کرده‌اند، گروه طالبان نیز ضمن محکومیت، این حمله را توطئه‌ای برای نفاق دانسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، چهار نفر از تروریست‌های داعشی، هنگام ادای نماز جمعه به مسجد امام زمان (ع) در شهر کابل حمله کردند.

مهاجمان داعشی پس از ورود به صحن مسجد نمازگزاران را به گروگان گرفتند و با نیروهای امنیتی افغان وارد درگیری شدند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در تماس با رسانه‌ها ضمن محکومیت حمله به مساجد گفته است که طالبان با این حملات هیچ ارتباطی ندارند و این حملات به منظور ایجاد نفاق صورت می‌گیرند.

بر اساس این گزارش درگیری‌ها بیش از ساعت است که دوام دارد و نیروهای امنیتی افغان تا کنون نتوانسته‌اند همه نمازگزاران را نجات دهند.

برخی از رسانه‌ها آمار تلفات این حمله را تا کنون 30 کشته و زخمی گزارش داده‌اند و از احتمال افزایش تلفات نیز خبر داده‌اند.

اما «نجیب دانش» سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که تا کنون 14 غیرنظامی از جمله  زنان و کودکان کشته و زخمی شدند.

وی افزود که دو سرباز پلیس نیز کشته و 8 نظامی دیگر نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی افغان تا کنون تنها توانسته‌اند تعدادی از نمازگزاران را نجات دهند اما تعداد نمازگزارانی که هنوز اسیر مهاجمان داعشی هستند مشخص نشده است.

این در حالی است که چند ماه قبل نیز حمله به شیعیان عزادار در شب شهادت مولی الموحدین علی (ع) در مسجد الزهرا (س) در منطقه «دشت برچی» حوزه ششم امنیتی شهر کابل نیز پنج کشته و دست‌کم 12 زخمی برجا گذاشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج