ریاست ستاد ارتش روسیه اعلام کرد که تعداد تروریست‌های داعش در سوریه بیشتر از 9 هزار تن و تعداد اعضای جبهه النصره بیشتر از 15 هزار تن هستند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری المنار، سرگئی رودسکوی، رئیس ستاد ارتش روسیه در حاشیه همایش "آرمیا 2017" گفت: نیروی هوایی روسیه از آغاز عملیات نظامی خود در سوریه بیش از 28 هزار سورتی پرواز و نزدیک به 90 هزار حمله هوایی انجام داده است.

وی تأکید کرد: این حملات به انهدام مقرهای فرماندهی و زیرساختی گروه‌های تروریستی منجر شد. تحولات و اوضاع سوریه در سال 2015 امنیت روسیه را تهدید می‌کرد چراکه پیشروی داعش به سمت آسیای مرکزی و منطقه قفقاز بسیار واضح بود.

رودسکوی گفت: از زمان آغاز عملیات نیروی هوایی روسیه در سوریه تعداد مناطق تحت سیطره دولت سوریه به بیش از چهار برابر یعنی تا 78 هزار کیلومتر مربع افزایش یافت.

وی گفت: تعداد تروریست‌های داعش در سوریه اکنون بیش از 9 هزار تن است که بیشترشان در مرکز کشور و مناطق مرزی با عراق و مشخصا در طول رود فرات مستقر هستند.

همچنین ایگور کوروبوف، رئیس اداره اصلی در ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت: تعداد تروریست‌های جبهه النصره در سوریه از 15 هزار تن تجاوز کرده است که بیشترشان سوری هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج