در حالی که حمایت‌های واشنگتن از ائتلاف کشورهای متجاوز به یمن ادامه دارد، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در سفر به عربستان سعودی، از منطقه مرزی «جیزان» یمن دیدن کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق ادعای آمریکایی‌ها، یک مقام عالی‌رتبه ارتش آمریکا روز چهارشنبه به مرز عربستان سعودی و یمن رفته تا درک بهتری از «چالش‌های امنیتی عربستان» داشته باشد.

طبق گزارش رسانه‌ها «جوزف وتل» رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا روز چهارشنبه(دیروز) در سفری که به عربستان سعودی داشته، از مرز این کشور و یمن دیدن کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، سفر این مقام ارشد نظای آمریکا در حالی انجام شده که روز گذشته ائتلاف به رهبری عربستان سعودی جنایتی دیگر در یمن مرتکب شدند.

پایگاه خبری «انصارالله یمن» روز گذشته خبر داد: جنگنده‌های سعودی - آمریکایی، یک خوابگاه را در شهرستان «ارحب» واقع در استان صنعاء هدف قرار دادند.

طبق گزارش رسانه‌ها، بیش از 60 یمنی در این حمله کشته و 13 تن زخمی شدند.

سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرده که ژنرال وتل از منطقه مرزی جیزان عربستان سعودی و یمن دیدن کرد اما وارد یمن نشد.

به گفته این مقام ارتش آمریکا، هدف ژنرال وتل از بازدید از منطقه مرزی، «فهم بهتر از چالش‌های امنیتی مرزی عربستان سعودی» بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج