یک مقام بخش خودمختار «کاتالونیا» ضمن اعلام هویت عامل حمله بارسلون از گسترش عملیات تعقیب وی به تمامی کشورهای اروپایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، وی افزود: هویت فردی که پنجشنبه هفته گذشته با یک وانت «ون» به عابران پیاده در خیابان «لا رامبلا» در شهر بارسلون حمله کرد مشخص شده است. 

یک خودروی ون سفید بعد از ظهر روز پنجشنبه در بلوار «رامبلا» خود را به میان عابران زد. بر اثر این حمله 14 نفر کشته و بیش از 100 نفر زخمی شدند. گفته می‌شود راننده ون پس از این آن از خودرو خارج شده و فرار کرده‌است. چند حمله دیگر هم در روزهای بعد در منطقه کاتالونیا به وقوع پیوستند. 

پلیس اسپانیا روز شنبه از کشف یک «حلقه تروریستی» 12 نفره خبر داد که در حملات منطقه کاتالونیا دست داشته‌اند. پیش از این رسانه‌ها گزارش داده بودند  «یونس ابویعقوب» 22 ساله و مراکشی تبار، راننده خودرو در حمله بارسلون بوده است. 

 آسوشیتدپرس، امروز دوشنبه به نقل از یک مقام اسپانیایی تأیید کرد که «یونس ابویعقوب» عامل حمله بوده است. وی همچنین گفت که تلاش برای یافتن وی به تمامی کشورهای اروپایی گسترش داده شده است. 

این مقام اسپانیایی گفت: «این فرد، در حال حاضر فقط در کاتالونیا تحت تعقیب نیست و پلیس اروپا در تمامی کشورها در تعقیب او است.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج