رئیس جمهوری آمریکا در ادامه اجرای تصمیم خود مبنی بر انحلال نهادهایی که به زعم وی کارایی ندراند و صرفا هزینه بر هستند، شورای ارزیابی تغییرات آب و هوایی ملی را منحل کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از هافینگتون پست، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فرمان انحلال شورای ارزیابی تغییرات آب و هوایی ملی را که مسئول سیاست گذاری و اجرای راهکارهایی برای مقابله با تغییرات جوی نامطلوب بود، صادر کرد.

این در حالی است که به گفته 15 عضو تشکیل دهنده این شورا، تصمیم ترامپ توانایی آمریکا را برای پیشگیری و آمادگی در برابر تغییرات اقلیمی که درآینده به وجود خواهد آمد، کاهش می دهد.

 گزارش ارزیابی شرایط آب و هوایی آمریکا هر 4 سال یک بار ارائه می شود و آخرین مورد آن قرار بود در سال میلادی 2018 منتشر شود که ظاهرا علیرغم انحلال شورا، همچنان به قوت خود باقی است.

ترامپ در حالی شورای ارزیابی تغییرات آب و هوایی ملی را منحل می کند که در اوایل ماه میلادی ژوئن نیز علیرغم اصرار شرکای اروپایی، از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد.

این دومین بار در طول یک هفته گذشته است که رئیس جمهور آمریکا یکی از شوراهای مشورتی این کشور را منحل می کند. وی پیشتر انجمن مشاوران تجاری آمریکا را که به اظهارنظر وی درباره حادثه نژادپرستانه «شارلوتسویل» اعتراض کرده بودند، منحل کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج