اخبار منتشر شده از سفارت آمریکا در عراق حاکی از این است که «حاجم الحسنی» گزینه مورد حمایت واشنگتن برای نخست‌وزیری این کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سومر نیوز، سفارت آمریکا در عراق اعلام کرد که حاجم الحسنی از بیشترین شانس را برای عهده دار شدن سمت نخست‌وزیری عراق بعد از پایان دوره حیدر العبادی نخست‌وزیر فعلی این کشور برخوردار است.

اخبار منتشر شده از سفارت آمریکا در عراق، نشان می‌دهد که گزینه مورد حمایت واشنگتن برای نخست‌وزیری عراق در دوره بعد، «حاجم الحسنی» است.

برخی رسانه‌ها اعلام کردند که یکی از مقامات مسئول که روابط مستحکمی با سفارت آمریکا در عراق دارد، تاکید کرد که مسئولان وزارت دفاع آمریکا بر سر حمایت از نخست‌وزیری حاجم الحسنی در عراق به توافق رسیده‌اند.

بر اساس این گزارش، مسئولان وزارت دفاع آمریکا تاکید کردند که آن‌ها برای جلب حمایت‌های کاخ سفید، پنتاگون و کنگره از نخست‌وزیری الحسنی به جای حیدر العبادی که سال آینده دوره نخست‌وزیری‌اش به پایان می‌رسد تلاش می‌کنند.

الحسنی از سال 2003 مسئولیت‌های متعددی از جمله وزارت صنایع و ریاست پارلمان را بر عهده داشته است. وی زمانی نیز نامزد تصدی پست وزارت دفاع در عراق بود.

وی به دوستی با آمریکا شهره است و اغلب سال‌های عمرش را در آمریکا سپری کرده و  مدارک کارشناسی ارشد و دکترایش را در این کشور اخذ کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج