با پایان آخرین مرحله عملیات آزادی ارتفاعات عرسال، حزب‌الله لبنان خروج از این منطقه در مرز سوریه و تحویل آن به ارتش لبنان را آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حزب الله به تازگی عملیات آزادی اطراف عرسال را به پایان رسانده و توانست با مذاکره با جبهه النصره و گروه "سرایا اهل الشام" این دو گروه شورشی را از این مناطق بیرون کند.

به گزارش روزنامه الاخبار لبنان، با پایان آخرین مرحله از عملیات حزب الله لبنان در عرسال، نیروهای مقاومت تحویل این مناطق به ارتش کشورشان را آغاز کرده‌اند.

بعد از اینکه نیروهای سرایا الشام از اطراف عرسال خارج شدند نیروهای ارتش لبنان در منطقه وادی حمید و عجرم مستقر شدند.

حزب الله لبنان در حال حاضر مشغول پاکسازی مناطق و انتقال تجهیزات خود است تا مناطق آزاد شده را به ارتش تحویل دهد و از این طریق ارتش می‌تواند به مقرهای امن‌تری در مرز با سوریه دست یابد.

عملیات ارتش لبنان علیه داعش

همزمان با این تحولات، ارتش لبنان مشغول مقدمه سازی برای آغاز عملیات گسترده علیه داعش در مرز با سوریه است و روزانه مواضع داعش در این منطقه را گلوله باران می‌کند.

ارتفاعات اطراف القاع و رأس بعلبک که ارتش لبنان برای آزادسازی آن‌ها از چنگ داعش آماده می‌شود، دارای موقعیت جغرافیایی ناهموارتری نسبت به عرسال هستند و امکان مذاکره در این جنگ با داعش نیز کمتر است برای همین جنگ ارتش لبنان در این مناطق سخت‌تر خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج