شهرک نشینان صهیونیست نزدیک به نوار غزه از آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از او خواسته اند برای کاهش محاصره نوار غزه تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری موج، مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از رادیو ارتش رژیم صهیونیستی، شهرک نشینان صهیونیست از لیبرمن خواسته اند جهت جلوگیری از وقوع جنگی دیگر، به ساکنان باریکه غزه کمک کرده و محاصره این منطقه را کاهش دهد.

یهودیان ساکن شهرک "شاعر هنیگب" گفته اند که راهکاری برای بکارگیری مجدد کارگران فلسطینی ساکن غزه و احداث نیروگاه تولید برق به منظور تامین برق مورد نیاز باریکه غزه دارند.

این در حالی است که سازمان ملل گفته که اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین به مسئولیت های خود در رابطه با حمایت از ساکنان نوار غزه و حقوق آنان پایبند نبوده اند. این سازمان نسبت به اوضاع نابسامان انسانی باریکه غزه ابراز نگرانی کرده است.

"استیون دوجاریک" سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اظهار داشت که بحران های موجود در باریکه غزه بیش از دو میلیون فلسطینی را از برق، خدمات بهداشتی و سلامت و آب شرب و پاکیزه محروم کرده است. وی گفته که اسرائیل به عنوان یک قدرت اشغالگر به موجب قوانین و معاهدات بین المللی مسئول تامین رفاه و آسایش ساکنان این منطقه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج