سلما هایک در تازه‌ترین انتقادش به رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ نمی‌تواند دیوار کذایی‌اش را بسازد.

به گزارش خبرگزاری موج ،سلما هایک، بازیگر، مدل و تهیه کننده مکزیکی-آمریکایی در تازه‌ترین انتقادش به مسئله دیوار میان آمریکایی‌ها و مکزیکی‌ها گفت: ترامپ نمی‌تواند دیواری که از آن حرف می‌زند را بسازد.
انتقاد سلما هایک به رئیس جمهور آمریکا

او در این باره گفت: فکر می‌کنم این کار، کار دیوانه واری ست و متعاقب این کار اتفاق ناخوشایند و تراژیکی رخ می‌دهد.

هایک که خود از مهاجران مکزیکی در آمریکاست در سخنی طعنه آمیز از همسایه‌اش گفت که سگ او را کشته است. سلما هایک که به حیوانات علاقه فراوانی دارد و البته ده‌ها مرغ و جوجه، خرگوش، ماهی، گربه، سگ و همستری به نام موتزارت دارد گفت هیچ کدام از این حیوانات من مزاحم کسی نشدند یا به کسی حمله نکردند.

او با اشاره به این موضوع از سیاست‌های خارجه دولت ترامپ و شخص دونالد ترامپ انتقاد کرد و گفت: ترامپ نمی‌تواند به دلایل واهی میان آمریکایی‌ها و مکزیکی‌ها دیوار بکشد.

سلما هایک بازیگر، مدل و تهیه کننده مکزیکی-امریکایی است. او فعالیت هنری‌اش را از مکزیک و با بازی در در مجموعه‌ای از تله‌نوولا به نام ترسا آغاز کرد و بعد از آن با بازی در فیلم کوچه معجزه اولین تجربه سینمایی‌اش را پشت سر گذاشت و برای آن نامزد جایزه آریل شد. در سال 1991 به هالیوود نقل مکان کرد و با بازی‌های درخشانی که در فیلم‌های دسپرادو (۱۹۹۵)، تعصب (۱۹۹۹)، و غرب وحشی وحشی (۱۹۹۹) داشت به شهرت رسید.

او در سال 2002 با بازی در فریدا در نقش نقاش شهیر مکزیکی، فریدا کالو توانست در جشنواره‌های زیادی نامزد دریافت جایزه شود. جشنواره‌هایی چون؛ اسکار، بفتا، جایزه انجمن بازیگران فیلم و جایزه گلدن گلوب. این فیلم توجه منتقدان را به خود جلب کرد و یک موفقیت مهم تجاری بود. هایک با بازی در این فیلم برنده دی‌تایم جایزه امی شد. او همچنین برای معجزه مانودلا جایزه امی را دریافت کرد و برنده جایزه امی ساعات پربیننده بازیگر زن برجسته مهمان در یک سری کمدی شد. در سال 2007 بعد از دعوت به ای.بی.سی مجموعه درام-کمدی بتی بی‌ریخته را بازی کرد. پس از آن به ان‌بی‌سی دعوت شد و سریال کمدی 30 راک را از سال 2009 تا 2013 بازی کرد.

از فیلم‌های اخیر او می‌توان به بزرگ‌شده‌ها (۲۰۱۰)، گربه چکمه‌پوش (۲۰۱۱)، بزرگ‌شده‌ها 2 (۲۰۱۳) و داستان داستان‌ها (۲۰۱۵) اشاره کرد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج