یک روزنامه کویتی از بازداشت افراد جدیدی در خصوص پرونده موسوم به «باند العبدلی» خبر داد و مدعی شد که این افراد با حزب الله مرتبط بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت کشور کویت از چند روز پیش تدابیر امنیتی در برخی نقاط این کشور به خصوص گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی برای بازداشت چند «متهم فراری»، پروند «باند العبدلی» افزایش داده است.

در همین ارتباط دادستانی کل نیز دستور احضار و بازداشت شش نفر از شهروندان که گفته می‌شود به فراریان این باند پناه داده بودند، صادر کرد.

طبق این گزارش همچنین از میان هشت نفری که قبلا احضار شده بودند، دستور بازداشت دو نفر از آنها به مدت 21 روز و ارجاع به زندان مرکزی صادر شده است.

روزنامه القبس کویت به نقل از برخی منابع آگاه مدعی شد که در جریان این تحرکات امنیتی متهمان جدیدی بازداشت شدند و مجموع کسانی که به اتهام ارتباط با حزب‌الله و ایران و نیز پناه دادن به فراریان بازداشت شده‌اند تا دیروز به 13 نفر رسید و دستگاه امنیت دولت در 24 ساعت آینده تلاش‌های خود برای بازداشت افراد دیگر را افزایش خواهد داد.

ایران و حزب‌الله تاکنون چندین بار تأکید کرده‌اند که هیچ ارتباطی با این پرونده ندارند. اخیرا حزب الله نیز اعلام کرد که هیچ عضو یا نیرویی در کویت ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج