رهبر حزب اسلامی افغانستان که بارها از محبت های جمهوری اسلامی ایران در بحران های گذشته کشورش بی نصیب نبوده در یک اقدام ناپخته به اظهار نظرهای غیر دیپلماتیک اقدام کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج، گلبدین حکمتیار در جمع خبرنگاران در کابل علیه جمهوری اسلامی ایران ادعاهای بی اساس مطرح کرده و این در حالی است که سیاست خارجی ایران بر تقویت مناسبات و همکاری در همه زمینه ها با کشورهای همسایه است.
تقویت مناسبات و همکاری ها با کشور های همسایه و همجوار در اظهارات حسن روحانی رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری که با حضور شمار زیادی از شخصیت های سیاسی جهان از جمله اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان مورد تاکید قرار گرفت.
گلبدین حکمتیار در سبقه سیاسی خود گلوله باران شهر کابل و کشتار مردم غیر نظامی این کشور را در پرونده خود دارد و این گذشته نشان می دهد که برای رسیدن به اهداف خود از هیچ موضع گیری منفی و طرح ادعا خود داری نمی کند.

موضوع امنیت افغانستان برای ایران بسیار مهم است و ثبات و پایان درگیری های مسلحانه و عملیات تروریستی طالبان در این کشور می تواند به امنیت مرزهای مشترک دو کشور کمک کند فلذا اظهارات بی اساس رهبر حزب اسلامی افغانستان می تواند از کمک های پشت پرده برخی کشورهای وابسته منطقه به برخی احزاب افغانستان نشات گرفته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج