درحالیکه برخی از کشورها به دنبال اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا هستند، فرانسه امیدوار است که از طریق مذاکره به راه حلی برای پایان دادن به بحران در این کشور آمریکای لاتین دست پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به دنبال اقدامات میانجی‌گرانه در ونزوئلاست و در بحبوحه اقدامات نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور برای تحکیم قدرتش از طریق مجلس موسسان هرگونه خشونت را به شدت محکوم کرد.

ماکرون روز جمعه در بیانیه‌ای دستگیری دو تن از رهبران اپوزیسیون ونزوئلا را به شدت محکوم کرد و گفت که فرانسه از هرگونه اقدام میانجی‌گرانه که باعث برقراری صلح و ثبات در ونزوئلا شود، حمایت می‌کند و به دنبال پایان دادن به خشونت ها در در این کشور است.

ماکرون اخیرا نامه‌ای به نیکولاس مادورو نوشته و پیشنهاد میانجی‌گری را مطرح کرد. همچنین سفیر فرانسه در ونزوئلا نیز با اعضای اپوزیسیون و دولت کاراکاس دیداری داشته است.

رئیس جمهوری فرانسه هفته گذشته نیز مذاکرات صلح میان رهبران رقیب در لیبی را برنامه‌ریزی کرده و به دنبال افزایش جایگاه دیپلماتیک فرانسه در سطح جهان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج