ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه هرگونه همکاری و دخالت در تشکیل گروه های تروریستی در ادلب سوریه را رد کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، ابراهیم کالین اظهار داشت که تلاش برای ارتباط دادن شکل گیری گروه تروریستی در ادلب سوریه ارتباطی به ترکیه ندارد و حتی اشاره تلویحی به آن غیرقابل پذیرش است.

وی افزود: اظهارات اخیر برت مک گورک نماینده ویژه آمریکا در ائتلاف مبارزه با داعش که دیدارها، عکس ها و گفت وگوهای وی با اعضای پ.ی.د/ی.پ.گ در موسسه خاورمیانه برای ما غیرقابل قبول است. تلاش برای ارتباط دادن شکل گیری گروه تروریستی در ادلب سوریه با ترکیه، حتی اشاره تلویحی به این نکته غیرقابل قبول است. چرا؟ زیرا ادلب در کنترل ما نیست.

وی در بخش دیگری به همه پرسی در اقلیم کردستان اشاره کرد و اضافه کرد: همه پرسی  فرمول مناسبی برای یافتن راه حل برای مشکلات امنیتی و اقتصادی عراق نیست. در واقع کردها در حال حاضر منطقه ای فدرال دارند، پارلمان دارند و انتخابات خود را برگزار می کنند. برای حل مشکلات موجود با بغداد باید محیط مساعدتری تشکیل شود. قبل از هر چیزی باید در عراق فضای سیاسی همه گیر که هرکسی احساس تعلق به این کشورداشته باشد تشکیل شود. در حال حاضر این فضا موجود نیست. موضوع فقط جمع شدن شیعیان و تشکیل جبهه ای علیه گروه های دیگر نیست. مردم مدیریتی عادل تر، شفاف و موثر می خواهند. با نگاه انداختن به این تابلو مشکلات موجود در عراق مشکلاتی نیست که فوری حل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج