وزارت خارجه عراق اعلام کرد که هیأتی را برای بررسی حمله گروه تروریستی داعش به سفارت این کشور در کابل اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت خارجه عراق با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی افغان توانسته‌اند دیپلمات‌های عراقی را از محل درگیری نجات دهند و مهاجمان را از پای درآورند اعلام کرد: هیئتی برای بررسی این حمله به افغانستان اعزام شده است.

بر اساس این بیانیه، گروه تروریستی داعش پس از شکست سخت در شهر موصل عراق تلاش کرده است تا از طریق حمله به سفارت این کشور در کابل حضور خود را ثابت کند.

در ادامه بیانیه آمده: دولت عراق با تعدادی از کشورها تماس گرفته و خواستار تشدید تدابیر امنیتی نمایندگی‌های سیاسی عراق در این کشورها شده است.

«ابراهیم‌جعفری» وزیر خارجه عراق گفته است که پس از حمله روز گذشته به سفارت عراق در کابل، «صلاح‌الدین‌ربانی» با او تماس گرفته و از امنیت کامل دیپلمات‌های این کشور اطمینان داد.

وزیر خارجه افغانستان در واکنش به این حمله تصریح کرد: حملاتی از این قبیل نمی‌تواند در عزم مردم افغانستان و عراق تغییری ایجاد کند.

اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان نیز با محکومیت این حمله تاکید کرد: این حملات نمی‌توانند در روابط حکومت افغانستان با کشورهای جهان خللی ایجاد کند.

«نجیب‌دانش» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان نیز روز گذشته به رسانه‌ها گفت: خوشبختانه در نخستین لحظات این حمله نیروهای ویژه پلیس موفق شدند تا دیپلمات‌های عراقی را به محل امنی منتقل کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج