در حالی که سناتور مک‌کین با تومور مغزی دست وپنجه نرم می‌کند، در پیامی در توئیتر با اعلام اینکه از اقدام رئیس‌جمهور روسیه مبنی بر کاهش دیپلمات‌های آمریکا در این کشور متعجب نشده گفت: او و نزدیکانش بهای حمله به دموکراسی‌ ما را پرداخت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، جان مک‌کین سناتور جمهوری‌خواه آمریکا یکی از منتقدان اصلی روسیه در این کشور است. وی بارها خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه شده است.

مک‌کین همچنین از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل نداشتن استراتژی درباره افغانستان انتقاد کرد.

رئیس کمیته خدمات مسلح سنا با هشدار به دولت ترامپ برای تکمیل هر چه سریعتر یک برنامه مدون درباره افغانستان تهدید کرد که در غیر این صورت وی تهدیدش برای وادار کردن رئیس جمهور به پذیرش یک برنامه تنظیم شده به عنوان لایحه سیاست دفاعی سالانه سنا را عملی خواهد کرد.

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: بیش از شش ماه از روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا می‌گذرد اما هنوز هیچ استراتژی برای دستیابی به موفقیت در افغانستان ایجاد نشده است. زمانی که سنا سند مجوز دفاع ملی را در ماه سپتامبر مورد بررسی و تصویب قرار دهد من پیشنهاد یک اصلاحیه براساس توصیه برخی از بهترین رهبران نظامی کشورمان ارائه خواهم کرد که این اصلاحیه استراتژی کشور ما را برای دستیابی به منافع ملی آمریکا در افغانستان ارائه خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج