بارش شدید باران و سیل گسترده در استان «شانشی» در شمال غرب چین باعث مرگ 10 نفر و مفقود شدن تعدادی از مردم این منطقه شد.

به گزارش  خبرگزاری موج و بر اساس اعلام منابع محلی، بارش شدید باران که بر اثر توفان سهمگین «یولین» از روز شنبه گذشته در نواحی شمال غربی چین آغاز شده همچنان ادامه دارد و خسارات زیادی ببار آورده است.

وزش این توفان و بارندگی های سیل آسا در حالی صورت می گیرد که مسوولان امداد و نجات چین هفته گذشته شمار تلفات انسانی ناشی از سیل در این کشور را بالغ بر 80 نفر و شمار مفقودان را حدود 100 نفر اعلام کرده بودند.

توفان «یولین» همچنین باعث شده تا سیل نواحی مختلف این کشور را فرا گرفته و صدها تن از مردم به نواحی امن منتقل شوند.

مرکز فرماندهی و نظارت بر کنترل سیل استان «شانشی» بر اساس گزارش روز دوشنبه رسانه های چین از جمله «چاینا ارگ» اعلام کرد که به دلیل این حادثه بیش از 71 هزار نفر مجبور به ترک محل زندگیشان شده اند.

این حادثه طبیعی همچنین باعث قطع آب و برق و خطوط ارتباطی شده و بخش های قابل توجهی از زیرساخت های شهری بویژه در شهر «زی ژون» تخریب شده است.

مسوولان محلی اعلام کرده اند که توفان و سیل اخیر به طور مستقیم حدود 250 میلیون دلار زیان اقتصادی به استان «شانشی» وارد کرده است.

مرکز فرماندهی کنترل توفان در منطقه «یولین» نیز اعلام کرد که برای رفاه حال مردم مصیب دیده، تعداد قابل توجهی بطری آب، مواد غذایی و بهداشتی در منطقه توزیع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج