سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای به آمریکا هشدار داد که از خواب احمقانه هر گونه اقدام علیه کشورش برخیزد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رسانه های کره شمالی، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در بیانیه ای با هشدار نسبت به هرگونه اقدام آمریکا علیه کشورش، اعلام کرد:سیاستگذاران آمریکایی اخیرا آزمایش موفقیت آمیز موشک این کشور را مشاهده کرده اند و پرخاشگرانه موضع گیری کردند.

این بیانیه می افزاید:تهدید به جنگ و تهدید علیه کره شمالی تنها باعث تشدید تحریم ها و توجیه بیشتری برای دسترسی به مواد هسته ای می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی در ادامه بیانیه خود گفته است:برای مردم کره شمالی که به واسطه سیاست های خصمانه و امپریالیستی امریکا جنگ را تجربه کرده اند، در پیش گرفتن بازدارنده های قدرتمند جنگ برای دفاع از خود، گزینه راهبردی اجتناب ناپذیر و سرمایه ارزشمند است که برای آن، قرار نیست هر چیزی از بین برود یا مبادله شود.

رهبر کره شمالی گفت که موشکی که کشورش روز جمعه آزمایش کرده، قادر است «تمامی خاک آمریکا» را هدف قرار دهد.

همزمان کره جنوبی می‌گوید این کشور و آمریکا در واکنش به پرتاب اخیر، «رزمایش مشترک موشکی» انجام می‌دهند.

پیونگ‌یانگ مدعی شده پرتاب موشک با موفقیت همراه بود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز در بیانیه‌ای به نقل از کیم جونگ‌اون رهبر کره شمالی گفته‌است:«این آزمایش اعتبار سامانه موشک‌های قاره‌پیما را ثابت می‌کند و ظرفیت‌های انجام حمله‌ای غافلگیرکننده توسط موشک‌های قاره‌پیما، در هر منطقه، هر جا و هر زمانی را نشان می‌دهد و به وضوح ثابت می‌کند که برد آنها به تمام خاک آمریکا می‌رسد».

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج