وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که اهداف ائتلاف آمریکایی تکمیل کننده نقش گروه های تروریستی در تخریب سوریه و طولانی کردن عمر بحران است.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت خارجه سوریه روز یکشنبه از رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست به مسئولیت خود در حفظ صلح و امنیت بین المللی، پایان دادن به جنایت های ائتلاف آمریکایی در حق ملت سوریه و وادارکردن همه کشورها به پایبندی به قطعنامه های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم عمل کند.

وزارت خارجه سوریه در دو نامه به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست به فعالیت ائتلاف غیرقانونی آمریکایی که بدون درخواست حکومت سوریه و خارج از چارچوب سازمان ملل تشکیل شده پایان داده و آن را منحل کند.

در نامه وزارت خارجه سوریه آمده است که ائتلاف موسوم به بین المللی به سرکردگی آمریکا به جنایت های خود در حق غیرنظامیان بی گناه سوری از طریق بمباران های هوایی روزانه بویژه در استان های رقه، حسکه، حلب و دیرالزور ادامه می دهد.

این جنایت ها به صورت شیوه مند و مداوم با هدف پشتیبانی از گروه های تروریستی مسلح در خاک سوریه از 23 اوت 2014 ادامه دارد.

وزارت خارجه سوریه افزود: این ائتلاف روستاها و شهرک ها و شهرهای جبور، کشکش زیانات در استان حسکه و الکشکیه، المیادین، الطیبه و البوکمال در استان دیرالزور را در تاریخ های 3، 12، 18، 24، 27، 29 و 30 ژوئیه بمباران و با هدف قراردادن مناطق مسکونی با موشک و بمب، صدها شهروند که بیشتر آن ها زنان، کودکان و سالخوردگان بودند را به خاک و خون کشید.

ائتلاف آمریکایی در سه جنایت دیگر در تاریخ های 27، 28 و 29 ژوئن در شهرک الصور، روستای الدبلان و شهر المیادین استان دیرالزور 90 غیرنظامی سوری را کشت و در این بمباران ها از فسفر سفید استفاده کرد.

وزارت خارجه سوریه در نامه خود به شورای امنیت تاکید کرد: بهانه مبارزه با تروریسم که این ائتلاف جنایت های خود را با آن توجیه می کند دیگر کسی را نمی فریبد زیرا تروریست ها با پشتیبانی ها و حمایت های مختلف کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی تقویت شده اند و در راس گروه های مورد حمایت این کشورها داعش و جبهه النصره قرار دارد.

تجاوزهای این ائتلاف به ایجاد نوعی هرج و مرج فعال، ویرانی و کشتار منجر شده است به طوریکه اهداف آن به تکمیل کننده اهداف گروه های تروریستی در برهم زدن امنیت و ثبات سوریه و تخریب زیربناهای کشور و طولانی کردن عمر بحران در راستای خدمت به اسرائیل و توطئه های آن تبدیل شده است.

روابط برخی کشورهای این ائتلاف بویژه قطر، عربستان و انگلیس با گروه های تروریستی که از پوشش هوایی ائتلاف برای پیشروی استفاده می کنند بر همگان آشکار است و این موضوعی است که در بمباران زیرساخت ها و هدف قراردادن نیروهای ارتش سوریه مشاهده می شود.

سریال جنایت های ائتلاف آمریکایی در حق ملت سوریه و تجاوزهای برنامه ریزی شده به حاکمیت ملی و یکپارچگی سرزمینی سوریه باید به صورت فوری متوقف شود.

به رغم اینکه رفتار جنایتکارانه این ائتلاف معروف است ولی سکوت سازمان ملل متحد و نمایندگان برخی از کشورها که ادعای نگرانی درباره جان غیرنظامیان سوری دارند همچنان ادامه دارد و این موضوع از نظر انسانی و اخلاقی غیرقابل پذیرش است زیرا این ائتلاف را در ادامه جنایت های خود تشویق می کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج