صدها مسلمان، یهودی و مسیحی با برپایی تظاهراتی مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن ـ پایتخت آمریکا ـ تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مسلمانان پس از برپایی این تظاهرات، نماز جمعه را مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن اقامه کردند. آن ها با سردادن شعارهایی تجاوزات و جنایت های دشمن صهیونیستی علیه قدس و مسجد الاقصی و ملت فلسطین را محکوم کردند.

همزمان که مسلمانان مشغول برگزاری نماز جمعه مقابل سفارت رژیم صهیونیستی بودند، شماری از یهودیان ارتدوکس نیز اطراف آن ایستاده و پلاکاردهایی بدست گرفتند که روی آن نوشته شده بود "تمامی سرزمین فلسطین باید به فلسطینیان بازگردانده شود".

بر روی پلاکاردی دیگر نوشته شده بود "تورات حقیقی و یهودیان در قدس و اقصی نقاط جهان تجاوزات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و اشغال فلسطین را محکوم می کنند و مخالف صهیونیزم و دولت رژیم صهیونیستی هستند".

داود فیلدمن خاخام یهودی مقیم آمریکا و رئیس انجمن یهودیان متحد بر علیه صهیونیزم نیز در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت که ما امروز اینجا جمع شده ایم تا با تظاهرات حمایت از مسجد الاقصی در واشنگتن اعلام همبستگی کنیم، زیرا ما یهودی هستیم و معتقدیم که تمامی اقدامات و سیاست های اسرائیل علیه فلسطینیان طی ده های اخیر اشتباه بوده است.

از سوی دیگر، نهاد عوض رئیس شورای روابط آمریکایی اسلامی نیز تصریح کرد که تظاهرات مشترک مسلمانان، یهودیان و مسیحیان در محکومیت اقدامات وحشیگرانه رژیم صهیونیستی صحنه ای جالب و زیبا بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج