سفیر امارات در واشنگتن گفت: کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و مصر نمی‌خواهند که بحران با قطر گسترش یابد بلکه می‌خواهند که هر چه سریع‌تر این بحران حل شود.

به گزارش خبرگزاری موج، یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن در مصاحبه با شبکه آمریکایی پی‌ بی اس اعلام کرد: امارات، عربستان، اردن، مصر و بحرین برای خاورمیانه پس از 10 سال خواهان دولت‌های سکولارِ شکوفا و دارای ثبات هستند و این برخلاف چیزی است که قطر می‌خواهد.

وی گفت که قطر ظرف 15 سال اخیر از گروه‌هایی چون اخوان المسلمین، حماس، طالبان و گروه‌های مسلح در سوریه و لیبی حمایت کرده است.

این دیپلمات اماراتی تصریح کرد: این حمایت برخلاف مقصدی است که پنج کشور معتقدند منطقه باید در سال‌های آتی به سمت آن حرکت کند.

وی گفت که کشورهای تحریم کننده قطر شواهد قاطعانه‌ای در مورد حمایت مالی دوحه از گروه‌های تندرو در سوریه، لیبی و سومالی در اختیار دارند.

سفیر امارات افزود: دوحه این حق را دارد تا آنچه را که می‌خواهد انجام دهد و به حمایت کسانی که می‌خواهد، ادامه دهد و در مقابل، چهار کشور تحریم کننده نیز حق دارند به تحریم‌ها علیه دوحه ادامه دهند و تدابیری را اتخاذ کنند که حقوقشان را آنگونه که می‌خواهند، حفظ کنند.

العتیبه اظهار کرد: کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و مصر نمی‌خواهند که بحران گسترش یابد بلکه می‌خواهند که هرچه سریع‌تر حل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج