پایگاه اینترنتی هیل گزارش داد: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از زمان روی کار‌ آمدن بیش از 21 میلیون دلار صرف هزینه های سفرهایش کرده که از بودجه سفر هشت سال ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین تا پایان سال 2017 میلادی بیشتر بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، هیل همچنین به هزینه های نگهداری از باشگاه ترامپ در تفریح گاهش در منطقه «مار آ لاگو» (Mar-a-Lago) اشاره کرده و افزود: هزینه نگهداری از این باشگاه درایالت فلوریدای آمریکا از ماه ژانویه (روی کار آمدن ترامپ) تاکنون، بیش از 6.6 میلیون دلار برای مالیات پردازان آمریکایی هزینه داشته است.

مار آ لاگو یکی از زمین های گلف ترامپ است که در نزدیکی خط ساحلی فلوریدا قرار دارد و در زمان بازدید رئیس جمهوری آمریکا به مراقبت از هوا و دریا نیاز دارد. 

روزنامه واشنگتن پست روز جمعه در این زمینه گزارش داد: هزینه یک بار سفر ترامپ به این محل تفریحی نزدیک به 1 میلیون دلار است. در مقایسه هزینه های امنیتی سفر مشابهی از سوی اوباما در سال 2013 نزدیک به 586 هزار دلار هزینه داشته است. 

مقامات کاخ سفید گفته اند که از سفرهای مداوم ترامپ به مستغلات خود حمایت کرده و چنین استدلال کرده اند که وی هر جا که باشد مشغول به کار است. 

سخنگوی کاخ سفید فوریه گذشته در این زمینه گفت: «وقتی ترامپ به مار آ لاگو می رود، در تعطیلات بسر نمی برد. وی هر روز هفته را بی وقفه کار می کند و مهم نیست که کجا باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج