سعود القحطانی، مشاور دیوان پادشاهی عربستان، دولت قطر را مسئول عدم حضور شهروندان این کشور در مناسک حج و عمره دانست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از  سی ان ان عربی، وی با بیان اینکه کشورش مانع کسی برای ادای عبادت حج نمی شود، اعلام کرد که دولت قطر در برابر ملت خود مسئول غیبت آنها در مناسک حج و عمره است و با اکاذیب و ترساندن آنها مانع زائران این کشور برای حضور در مناسک حج شده است. 

وی درصفحه توییتری خود نوشت: متوسط شمار حجاج قطری که در طول 5 سال گذشته در مناسک حج و عمره شرکت کرده اند نزدیک به یک هزار و 600 نفر بوده است.

القحطانی افزود : دولت قطر باید تمام تدابیر لازم برای تسهیل حضور زائران قطری در مناسک حج فراهم کند و معیار این موضوع کاهش نیافتن شمار آنها نسبت سال های گذشته است.

وزارت حج عربستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حجاج قطری باید با خطوط هوایی به مکه سفر کنند که با دولت عربستان قرارداد همکاری دارند. طبق این بیانیه شهروندان قطری باید با پروازهایی غیر از پروازهای فرودگاه بین المللی قطر وارد عربستان شوند. 

این بیانیه تاکید کرد: حجاج قطری فقط می توانند از دو فرودگاه جده و یا مدینه وارد عربستان شوند و روادید سفر حج آنها نیز فقط در این دو فرودگاه صادر خواهد شد، یعنی اتباع قطر حق ندارند از هیچ فرودگاه دیگر عربستان برای ورود به خاک این کشور استفاده کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج