وزیر امور خارجه بحرین گفت که کشورهای تحریم کننده قطر از خواسته های خود در قبال دوحه کوتاه نخواهند آمد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری «سی ان ان»، شیخ خالد آل خلیفه در گفت و گو با تلویزیون «DMC» مصر، دوحه را به اقدام علیه قاهره متهم کرد و گفت: هر کس مصر را هدف قرار دهد، تمامی جهان عرب را هدف قرار داده است.
وزیر خارجه بحرین همچنین با متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم، افزود: قطر در موضوع یمن نقش منفی ایفا می کند.
وی گفت: اگر با قاطعیت جلوی قطر نایستیم مسئولیت خود را در قبال جهان و منطقه در رویارویی با تروریسم به درستی انجام نداده ایم.
وی خاطرنشان کرد که شورای همکاری خلیج فارس به رغم بحران موجود با قطر همچنان باقی خواهد ماند و شکوفا خواهد شد، زیرا دوحه به منزله تهدیدی برای بقای شورای همکاری است.
وزیر امور خارجه بحرین اظهارات وزیر دفاع قطر در باره اینکه دوحه مجبور شد وارد ائتلاف عربی ضد یمن شود، گفت: مگر قطر یک کشور دارای حاکمیت نیست پس چه کسی آنها را مجبور کرده است؟.
خالد آل خلیفه تاکید کرد که کشورهای تحریم کننده قطر موضع خود را در قبال دوحه تغییر نخواهند داد.
عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن گذشته (15 خرداد96) با متهم کردن دوحه به حمایت از سازمان های تروریستی، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.
قطر اقدامات و خواسته کشورهای تحریم کننده را عامل نقض حق حاکمیت ملی خود دانسته و آن را رد کرده است.
سفرهای منطقه و بین المللی بسیاری در راستای حل این بحران به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس صورت گرفته، اما تاکنون نتیجه ای نداده است.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج