نماینده روسیه در اتحادیه اروپا، اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه مسکو را نشانه ریاکاری آمریکا و دیکته کردن خواست واشنگتن بر کشورهای اروپایی ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، "ولادیمیر چیژوف" نماینده دائم روسیه در مقر اتحادیه اروپا در بروکسل در مصاحبه ای با خبرگزاری «اینترفکس»، اعلام کرد، لایحه قانونی مربوط به تشدید تحریم‌های یکجانبه علیه مسکو، مرز بین صداقت و ریاکاری طرف آمریکایی را آشکار ساخت.  

این دیپلمات بلندپایه گفت: «من پس از خواندن این سند سعی کردم خط بین ریاکاری و صداقت را در متن این لایحه قانونی پیدا کنم. واضح ترین ریاکاری طرف آمریکایی در این سند مربوط به ادعای «بی ثبات کردن و دخالت در امور داخلی اوکراین» است که کاملا مشخص و مسخره است.»

چیژوف در عین حال یادآور شد که لایحه قانونی مربوط به گسترش تحریمها علیه روسیه به خوبی هدف واشنگتن از در اولویت قرار دادن صادرات انرژی آمریکا به اروپا با هدف ایجاد موقعیتهای شغلی بیشتر در داخل ایالات متحده را نشان داده است. و دقیقا به همین دلیل طرح ساخت خط لوله «جریان شمالی-2» روسیه به کشورهای اروپایی در فهرست تحریمهای جدید آمریکا قرار گرفته است.

نماینده روسیه در بروکسل افزود: «در این رابطه حتی از اتحادیه اروپا سئوال نکرده اند که آنها چه نظری نسبت به این مسئله دارند و بجای آنها تصمیم گرفته اند. ولی من فکر می کنم که کشورهای اروپایی قطعا به این دیکته کردن نظرات از سوی واشنگتن پاسخ خواهند داد و واکنش کمیسیون اروپایی به تحریمها علیه روسیه فعلا در حد متوسط بوده و باید منتظر اقدامات جدی تری در وانش به این اقدام آمریکا بود.»

چیژوف یادآور شد: «بر کسی پوشیده نیست که مقامات اتحادیه اروپا از هم اکنون فعالانه در حال تماس با وزارت امور خارجه و وزارت انرژی آمریکا هستند و تلاش می کنند تا مسلما در وهله نخست، امنیت انرژی خود را تامین کرده و سرمایه گذاریهای خود را نجات دهند.»

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج