حزب حریت کشمیر در اعتراض به بازداشت رهبران جدایی طلب خواستار اعتصاب سراسری در ایالت جامو و کشمیر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، 'شاراد کومار' رئیس سازمان تحقیقات ملی هند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: رهبران حریت و جدایی طلب با گروه هایی مانند حزب المجاهدین، دختران ملت، لشکر طیبه و دیگر گروه های تروریستی همکاری می کنند.

وی خاطرنشان کرد این رهبران در دامن زدن به ناآرامی و خشونت در کشمیر نقش دارند.

این مقام ارشد امنیتی هند خاطرنشان کرد رهبران جدایی طلب از جمله 'الطاف احمد شاه'از نزدیکان 'سید علی شاه گیلانی'،'ایاز اکبر خندی'، 'راجع مهراج الدین کلوال' و'پیر سیف الله' متهم به دریافت پول از پاکستان از طریق حواله برای دامن زدن به ناآرامی ها در کشمیر شده اند.

وی خاطرنشان کرد همکاران 'میرواعظ عمر فاروق' و 'شبیرشاه' نیز در میان افراد دستگیر شده می باشند.

رئیس سازمان تحقیقات ملی هندخاطرنشان کرد رهبران دستگیر شده نقش مهمی در ادامه ناآرامی ها ، خشونت و تحریک مردم به اعتراض در کشمیر داشته اند.

'الوک میتال' سربازرس در سازمان تحقیقات ملی هند نیز اظهار کرد بزودی 'سید علی شاه گیلانی' و دیگر رهبران جدایی طلب به اتهام تامین مالی تروریسم بازداشت می شوند.

حزب حریت کشمیر در اعتراض به بازداشت رهبران جدایی طلب خواستار اعتصاب سراسری در ایالت جامو و کشمیر شده است.

در بیانیه حزب حریت با اشاره به اتهامات بی اساس به رهبران جدایی طلب کشمیر اضافه شده است مردم نگران سلامتی افراد دستگیر شده هستند.

پلیس جامو و کشمیر نیز روز گذشته 20 نفر را در خصوص قتل یک افسر پلیس در سرینگر بازداشت کرد. 

این افسر پلیس ماه گذشته توسط چند نفر در مقابل مسجد جامع سرینگر مورد حمله قرار گرفته و به قتل رسید.

'منیرخان' رئیس پلیس سرینگر پایتخت تابستانی ایالت جامو و کشمیر تایید کرد 'سجاداحمد گیلکار' مظنون اصلی قتل این افسر پلیس در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج