خبرگزاری رسمی چین امروز در تحلیلی خاطر نشان کرد که ایست های بازرسی که رژیم صهیونیستی در ورودی مسجد الاقصی ایجاد کرد و حالا باعث تنش ها شده است بتدریج به یک بحران جهانی تبدیل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، شین هوا خاطر نشان کرده است که فلسطینی ها سالهاست که خود را در معرض آسیب های فراوان می بینند و همیشه بر این باور بوده اند که ظلم زیادی به آنها شده است و چنین تحرکاتی از سوی تل آویو فقط باعث روشن شدن آتش خشم آنها می شود.

خبرگزاری چین در مطلب خود اورده است که درگیری ها در مسجد الاقصی پس از حرکت رژیم صهیونیستی به نقاط دیگر هم کشیده شده است و از جمله درگیری که در سفارت این رژیم در اردن رخ داده که مصداق بارز آن است.

تحلیگران چینی می گویند مساله مسجد الاقصی آنقدر بحرانی شده است که حتی دونالد ترامپ رییس جمهور ‌آمریکا هم که کشورش را متحد این رژیم می داند ،‌نماینده ای برای بررسی اوضاع و میانجیگری برای کاسته شدن از تنش ها اعزام کرده است.

رسانه چینی تصریح کرده است که اسراییل با این اقدامات کمکی به حل مساله نمی کند. بخصوص آنکه بر اساس اعلام سازمان ملل راه حل ایجاد دولت مستقل فلسطین با پایتختی بیت المقدس شرقی و بر اساس مرزهای 1967 میلادی به رسمیت شناخته شده است و دنیا از آن حمایت می کند.

این کارشناسان پیش بینی کردند: اوضاع بتدریج می شود. کشورهای عربی نشست وزیران خارجه خود را به تعلیق در آورده اند تا به مساله مسجد الاقصی رسیدگی جدی شود و شورای امنیت سازمان ملل نیز در نشست خود به مساله می پردازد.

از سوی دیگر خبرگزاری چین هشدار داده است که ادامه درگیری ها در مسجد الاقصی محکومیت های بیشتری را از سوی کشورهای عربی و دیگر کشورهای دنیا برای تل آویو به دنبال خواهد داشت و روابط این رژیم با برخی از کشورهای عربی را هم که مدتی مسالمت آمیز بوده است ، مخدوش خواهد کرد که این سودی برای اسراییل نخواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج