وزیر دفاع آمریکا مقام‌های پنتاگون را به خاطر صرف میلیون‌ها دلار پول مالیات دهندگان آمریکایی برای یونیفورم‌های استتار ارتش ملی افغانستان مورد بازخواست قرار داد و گفت که اینها بی تاثیر بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری راشاتودی، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در جریان سخنرانی برای مقام‌های ارشد پنتاگون که مسئول تامین منابع و حمایت برای نیروهای امنیت ملی افغان هستند، گفت: تصمیم پنتاگون برای صرف 28 میلیون دلار برای تامین یونیفورم‌های استتار نیروهای ارتش ملی افغانستان در بازه زمانی 10 سال آتی کاری بیهوده بود.

وی ادامه داد: از تمامی بخش‌های وزارت دفاع امریکا انتظار دارم که از این اشتباه عبرت بگیرند تا دیگر شاهد صرف چنین پول‌هایی نباشیم. من به این دلیل به این گزارش تاکید می‌کنم که دو حقیقت را درباره خط مشی کاری ما مشخص می‌کند؛ نخست، اقدامات ما به فعالیتی بزرگتر منجر می‌شود و دوم، تصمیمات ما در تدارکات نظامی تاثیری پایدار بر بودجه بزرگتر نظامی می‌گذارد.

وزیر دفاع آمریکا همچنین به گزارشی اشاره کرد که از سوی بازرس ویژه برای بازسازی افغانستان موسوم به " SIGAR " در ژوئن سال جاری میلادی منتشر و در آن مشخص شد که وزارت دفاع ایالات متحده 28 میلیون دلار برای تامین این یونیفورم‌های استتار جنگلی برای ارتش افغانستان صرف کرده چون وزیر دفاع این کشور گفته بود که این نوع لباس‌ها را دوست دارد!

در این گزارش همچنین آمده بود که این یونیفورم‌ها بدون در نظر گرفتن اینکه برای کشوری چون افغانستان مناسب هستند یا خیر، تهیه شدند چون تنها 1 / 2 درصد از زمین‌های افغانستان جنگلی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج