فرمانده عملیات ویژه ارتش آمریکا اعتراف کرد: حضور نیروهای آمریکایی خارج از چارچوب های مشروعیت بین المللی است در حالی که حضور نیروهای روسیه به دلیل درخواست دولت سوریه، مشروعیت بین المللی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه؛ ژنرال ریموند توماس فرمانده عملیات ویژه ارتش آمریکا اعلام کرد حضور نیروهای این کشور در خاک سوریه غیر قانونی است.

وی تأکید کرد حضور نیروهای آمریکایی خارج از چارچوب های مشروعیت بین المللی است در حالی که حضور نیروهای روسیه به دلیل درخواست دولت سوریه مشروعیت بین المللی دارد.

نشریه نیوزویک به نقل از وی در کنفرانس امنیتی ایالت کلرادو آمریکا نوشت: « در حالی که مبارزه با تروریسم به اولویت واشنگتن تبدیل شده است ولی قوانین و منشورهای بین الملی ممکن است مانع تداوم حضور آمریکا در سوریه شوند زیرا حضور و دخالت آمریکا با موافقت دولت سوریه نبوده است، ولی حضور روسیه بر اساس درخواست دولت سوریه بوده است و این امر می تواند پوشش قانونی از لحاظ بین المللی برای حضور مسکو ایجاد کند و از سوی دیگر می تواند حضور آمریکا را به چالش بکشد».

وی افزود: «اگر این ابزار به کار گرفته شود ما برای ادامه حضور در آنجا نمی توانیم مقاومت کنیم در حالی که حضور مسکو دارای توجیه بین‌المللی است و ممکن است روسیه از این امتیاز برای بیرون راندن نیروهای آمریکایی استفاده کند».

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج