رئیس جمهور ونزوئلا با رد فشارهای داخلی و خارجی، بر لزوم برگزاری انتخابات مجلس موسسان و بازنگری در قانون اساسی تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا روز یکشنبه در سخنانی ضمن رد فشارهای داخلی و خارجی تاکید کرد: انتخابات برای تشکیل مجلس موسسان جدید در تاریخ تعیین شده برگزار خواهد شد.

مخالفان دولت ونزوئلا بر این باورند که مادورو قصد دارد با برگزاری انتخابات مجلس موسسان، حکومت خود را به سوی دیکتاتوری پیش ببرد. انتخابات مجلس موسسان قرار است 30 جولای برگزار شود.

مادورو در سخنانی گفت: جناح راست امپریالیست بر این باور است که می تواند به ونزوئلا دستور بدهد، تنها کسانی که می توانند دستور بدهند، مردم هستند.

اشاره رئیس جمهور ونزوئلا به تهدیدات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بوده است که اخیرا گفته است، در صورت برگزاری انتخابات مجلس موسسان، تحریم های اقتصادی شدیدی را علیه کاراکاس اعمال خواهد کرد.

مادورو افزود: این بار هفته آینده مردم ونزوئلا برای تشکیل مجلس موسسان رای خواهند داد.

مخالفان شرکت در این انتخابات را تحریم کرده اند. خولیو بورگس رئیس مجمع ملی ونزوئلا که در کنترل مخالفان دولت است، در سخنانی تاکید کرد: ما به حمایت سایر دموکراسی ها نیاز داریم تا مانع از تبدیل این کشور به یک کوبای دیگر شویم.

تحولات ونزوئلا در شرایطی است که اعتصاب دیگری قرار است طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری برپا شود.مخالفان قصد دارند تظاهرات گسترده ای را نیز طی روزهای دوشنبه و جمعه برگزار کنند.

از آغاز اعتراضات خشونت بار در ونزوئلا از ابتدای آوریل تاکنون حدود 100 نفر جان خود را از دست داده اند.

مخالفان ونزوئلا مادورو را متهم می کنند که قصد دارد با تشکیل مجلس موسسان و اصلاح قانون اساسی، حکومت خود را به یک دیکتاتوری مطلق تبدیل کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج