رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار بحران مهاجرت تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مارتین شولتز رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان و رقیب جدی آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور در انتخابات سپتامبر در مصاحبه با رویترز تصریح کرد: آلمان باید هم اکنون اقداماتی را برای جلوگیری از تکرار بحران مهاجرت در سال 2015 میلادی اتخاذ کند، زمانی که حدود 890 هزار مهاجر وارد این کشور شدند.

بر اساس این گزارش، در سپتامبر 2015 میلادی مرکل مرزهای آلمان را به روی هزاران مهاجر و پناهجو باز کرد تا از یک فاجعه انسانی جلوگیری کند. این اقدام مرکل بعدا موجب کاهش محبوبیتش شد.

مارتین شولتز که حزبش در نظرسنجی ها همچنان از مرکل عقب تر است، هشدار داده است که احتمال تکرار سناریوی مشابه بحران مهاجرت در آلمان وجود دارد. این در شرایطی است که از ابتدای امسال تاکنون بیش از 93 هزار مهاجر با قایق به ایتالیا رسیده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.

وی در ادامه اظهار داشت: تعداد مهاجران در ایتالیا نگران کننده است، هزاران نفر در روز. اگر نمی خواهیم اتفاقاتی را که در سال 2015 میلادی تجربه کردیم، بار دیگر شاهد باشیم، باید همین الان اقدامات لازم را برای محدودکردن ورود مهاجران خارجی اتخاذ نماییم.

شولتز گفت: سایر کشورهای اتحادیه اروپا باید به ایتالیا کمک کنند، مثل پذیرش مهاجرانی که وارد این کشور شده اند.

وی تاکید کرد: من با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیوت اروپا درباره کمک های مالی و لجستیکی بروکسل به کشورهایی که حاضر به پذیرش مهاجران و پناهجویان خارجی هستند، صخبت کرده ام.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج