منابع آگاه در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفته‌اند رکس تیلرسون در صدد است از سمتش به عنوان وزیر خارجه آمریکا کناره‌گیری کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری موج، «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا به دلیل تشدید اختلافات با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور در اندیشه کناره‌گیری زودهنگام از سمتش است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گزارش داد اختلافات «تیلرسون» با «ترامپ» پس از انتقاد علنی رئیس‌جمهور آمریکا از وزیر دادگستری‌اش در مصاحبه با روزنامه نیویورک‌تایمز شدت گرفته است. تیلرسون از جمله وزرای ترامپ است که معتقد است او نباید انتقادات علنی خود از «سشنز» را مطرح می‌کرد.

دونالد ترامپ در مصاحبه با روزنامه نیویورک‌تایمز گفته بود اینکه «جف سشنز» خودش را از هر گونه تصمیم‌گیری مربوط به تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا کنار کشیده، «ناعادلانه» است.

توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) از جمله دیگر حیطه‌هایی است که رکس تیلرسون و دونالد ترامپ بر سر آن اختلاف‌های جدی دارند. نشریه فارن‌پالیسی روز شنبه گزارش داد رئیس‌جمهور آمریکا تیلرسون و دستگاه وزارت خارجه را از تصمیم‌گیری بر سر سیاست واشنگتن در خصوص این توافق، به حاشیه رانده است.

به نوشته «سی‌ان‌ان» گفت‌وگوها در هفته‌های اخیر با حلقه‌های دوستان و نزدیکان تیلرسون از این حکایت داشت که او علی‌رغم ناکامی‌ها و اختلافات، قصد داشت دست‌کم تا پایان سال در سمتش باقی بماند.

با وجود این، دو منبع آگاه که به شرط عدم افشای نام با «سی‌ان‌ان» گفت‌وگو کرده‌اند، می‌گویند در صورتی که زودتر از این تاریخ شاهد خروج تیلرسون از دولت باشند، شگفت‌زده نخواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج