عوزی برعام عضو کنست رژیم صهیونیستی گفت که اشغالگری مشکل اصلی تضعیف اسرائیل است زیرا که از اشغالگری و اثرات وحشتناک آن دفاع می کند و برای آن هزینه های سنگینی می دهد و حقوق فلسطینیان را از طریق قوانین غیر دموکراتیک زیر پا می گذارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، عوزی برعام عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و وزیر سابق حزب عمل (کار) در مقاله ای در روزنامه هآارتص نوشت: اشغالگری با مخالفت دولت های غربی مواجه شده است و آنان ادعاهای اسرائیل را در باره این که حق کنترل بر سرزمین های فلسطینی از جمله شهرک های موجود در کرانه غربی را دارد، رد می کنند.
نویسنده تاکید می کند با وجود آن که اشغالگران اسرائیلی سرزمین های فلسطینی را اشغال کرده اند اما این مساله موضوع درگیری های حزبی و تقسیم جامعه اسرائیل نیست.
برعام در ادامه مقاله به بحران ها و مشکلاتی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اخیرا به دلیل اشغالگری سرزمین های فلسطینی با آن مواجه بوده اشاره می کند و می نویسد، بعد از اشغالگری مهمترین تهدید اسرائیل پدیده افزایش ستیزه جویی در میان یهودیان است که در انتخابات آینده به نفع احزاب دینی و ملی گرای افراطی مانند بیت الیهودی رای خواهند داد.
وی می گوید؛ این افراد هر هفته به سخنان خاخام های یهودی گوش فرا می دهند و دیگر به مساله اشغالگری توجه ندارند بلکه از احزاب راست اسرائیلی می خواهند که در طرد نتانیاهو تعجیل کند و انتخابات آینده کنست را به نظرسنجی مردمی علیه اشغالگری تغییر دهد.
نویسنده در ادامه این مطلب می نویسد: دو مساله اساسی وجود دارد که می تواند قدرت سیاسی اسرائیل را دچار بی ثباتی کند اولین عامل فساد و دومین عامل مذهب روبه رشد در محافل یهودی است.
بنابر این نبرد برپا شده توسط اسرائیل هم باید در برابر خاخام های افراطی باشد که به روابط خارجی این رژیم آسیب می زنند و برای بازگشت به عقب تلاش می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج