مقامات افغان در شمال افغانستان اعلام کردند که در نتیجه حملات طالبان در ولایت فاریاب، نیروهای امنیتی افغان عقب‌نشینی کرده و چهار پاسگاه امنیتی به دست این گروه سقوط کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مقامات امنیتی در ولایت فاریاب در شمال افغانستان اعلام کردند که در نتیجه حملات گروهی طالبان به مواضع نیروهای امنیتی افغان در شهرستان‌های «بلچراغ» و «دولت‌آباد» در این 12 روستا به همراه 4 پاسگاه نیروهای امنیتی افغان سقوط کرده است.

«عبدالکریم‌ یورش» سخنگوی پلیس فاریاب ضمن تایید این خبر گفت: طالبان در شهرستان دولت‌آباد چهار پاسگاه پلیس و مناطق «جرقلعه»، «چمن‌ قشلاق»، «کوسه‌ قلعه»، «بازار قلعه» و «کهنه‌بازار» را تصرف کرده‌اند و تا یک کیلومتری مرکز این شهرستان پیشروی کرده‌اند.

وی افزود: در نتیجه عقب‌نشینی نیروهای امنیتی افغان از مناطق«کمرک»، «سرسیخ»، «شورابک»، «نوآباد»، «چغاتک»، «قیرمه» و «قشلاق‌لی» در شهرستان «بلچراغ» این مناطق به تصرف طالبان درآمده‌ است.

به گفته سخنگوی فرماندهی پلیس این ولایت در درگیری بین طالبان و نیروهای امنیتی افغان در این ولایت چهار سرباز پلیس زخمی شده‌اند.

این عقب‌نشینی در حالی صورت گرفته است که بازپس‌گیری این مناطق برای نیروهای امنیتی افغان به راحتی ممکن نخواهد بود.

از سویی هم «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان اعلام کرد که این گروه حدود هفت پاسگاه امنیتی و مناطق وسیعی را در ولایت فاریاب تصرف کرده‌اند.

این گروه همچنان مدعی شده است که در شهرستان «شاه‌ولیکوت» ولایت قندهار چهار خودروی زرهی را منفجر کرده و 26 نظامی افغان در این انفجار کشته شده‌اند.

همچنان گزارش‌هایی از حملات گسترده طالبان به شهرستان «گرشک» در ولایت هلمند نیز منتشر شده است و درگیری‌ها در این ولایت نیز جریان دارند.

سال گذشته نیز در جنوب افغانستان حدود 112 پاسگاه پلیس و 38 پاسگاه ارتش بدون مقاومت به طالبان واگذار شده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج