یک دیپلمات ارشد اماراتی در ادامه بحران روابط کشورش با قطر تأکید کرد که دوحه رابطه محکمی با گروه تروریستی جبهة النصره دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، «عمر غباش» سفیر امارات عربی متحده در مسکو (پایتخت روسیه) قطر را به داشتن رابطه با گروههای تروریستی متهم کرد.

غباش در گفت‌وگو با شبکه خبری بی.بی.سی اعلام کرد که قطر «رابطه محکمی با جبهة النصره» دارد و هر کس چنین ارتباطی با القاعده داشته باشد، عملا خودش القاعده است.

به گفته این دیپلمات اماراتی، مهم است که «جامعه بین‌المللی در هدف قرار دادن منابع تغذیه مالی تروریسم در کنار امارات بایستد».

سفیر امارات حتی پا را فراتر گذاشت بدون ذکر اسمی از مسئولان قطری، مدعی شد که در قطر اشخاصی هستند که به افرادی در یمن، لیبی و سوریه دستوراتی برای اجرای عملیات‌های معین می‌دهند.

غباش گفت: اسنادی داریم که با صدا و تصویر اثبات می‌کند که قطر به القاعده اطلاعات دقیقی از موقعیت نیروهای ما داده و آنان توانسته‌اند نیروهای ما [امارات] در یمن را هدف قرار بدهند.

سفیر کشور امارات همچنین اعلام کرد که «القاعده چهار حمله انتحاری بر اساس اطلاعاتی که قطری‌ها به آن دادند، انجام داده و از نیروهای اماراتی در یمن تلفات گرفته است». قطری‌ها اطلاعات دقیقی از مکان حضور نیروها و طرح‌های امارات به القاعده در یمن داده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج