نخست وزیر ترکیه با ترمیم محدود کابینه این کشور اعضای تیم اقتصادی خود را حفظ کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، بن علی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه کابینه خود را به صورت محدود ترمیم کرده ولی تیم اقتصادی اش را بدون تغییر حفظ نموده است. مهمت سیسمک اقتصاددان همچنان به عنوان معاون نخست وزیر به فعالیت خود ادامه می دهد.

بر اساس این گزارش بکیر بوزداغ وزیر سابق دادگستری ترکیه نیز که نقش مهمی در سرکوب مخالفان و منتقدان پس از کودتای نظامی سال گذشته داشته، به عنوان معاون نخست وزیر معرفی شده است.

نخست وزیر ترکیه پس از دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور در کاخ ریاست جمهوری تاکید کرد: 15 وزیر از 26 وزیر کابینه در سمت های خود ابقا شده اند و 11 وزیر دیگر اضافه یا تغییر کرده اند.

سیسمک تنها یکی از 5 معاون نخست وزیر ترکیه است که در سمتش باقی مانده است. ناجی اقبل به عنوان وزیر دارایی ابقا شده و وزرای اقتصاد، گمرک و توسعه ترکیه نیز به فعالیت خود ادامه می دهند.

سیسمک نقش مهمی در اجرای اصلاحات اقتصادی و مالی و جلب سرمایه گذاران برای کمک به رشد و رونق اقتصادی ترکیه داشته است. از سال گذشته سیسمک برخی مسئولیت های خود را با نورالدین قانقلی دیگر معاون نخست وزیر ترکیه به اشتراک گذاشت تا بر عملکرد بازارهای مالی و سرمایه نظارت داشته باشد.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز در این سمت ابقا شده و مراد البیرق داماد اردوغان نیز به عنوان وزیر انرژی به فعالیت ادامه خواهد داد. نعمان قورطولموش معاون نخست وزیر و سحنگوی دولت نیز به عنوان وزیر گردشگری معرفی شده است.

انتظار می رفت که پس از ریاست مجدد اردوغان بر حزب عدالت و توسعه، تغییراتی در ترکیب کابینه ترکیه ایجاد شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج