حیدر العبادی، نخست وزیر عراق از افزایش بودجه حشد شعبی خبر داد و خاطرنشان کرد، دولتش تلاش می‌کند این حمایت‌های مالی به دست نیروهای مبارز برسد نه برای تامین مالی کمیپن‌های انتخاباتی آنها.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق از افزایش بودجه حشد شعبی خبر داد و خاطرنشان کرد، دولتش تلاش می‌کند این حمایت‌های مالی به دست نیروهای مبارز برسد نه برای تامین مالی کمیپن‌های انتخاباتی آنها. وی در عین حال وعده داد حشد شعبی برای سال‌ها بماند.

 در کنفرانس خبری هفتگی خود اظهار داشت: حمایت ما از حشد شعبی ادامه دار است و ما بودجه این نیروها را زیاد کردیم.

وی خاطرنشان کرد: من از کاهش حقوق حشد شعبی بعد از افزایش تخصیصات آنها تعجب می‌کنم و دستور دادم تحقیقاتی در این زمینه صورت گیرد اما برخی آن را رد کردند.

العبادی افزود:‌ ما خواهان تضمین رسیدن این پول‌ها به دست نیروهای حشد شعبی هستیم نه اینکه برای برخی افراد و تامین مالی کمپین‌های انتخاباتی به خدمت گرفته شود.

نخست وزیر عراق تاکید کرد: نمی‌توان روزی نیروهای مبارز را برای افزایش بودجه کمپین‌های انتخاباتی احزاب صرف کرد. ما به رغم اینکه برخی صداها در مخالفت از این مساله بلند شده به تحقیقات ادامه خواهیم داد.

العبادی ادامه داد: حشد شعبی به رغم تلاش برخی برای مصادره تلاش‌های این نیروها برای سال‌ها باقی خواهد ماند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد، بسیاری از همدستان داعش شروع به همکاری اطلاعاتی با ما کرده‌اند.

وی ۱۸ آوریل ۲۰۱۷ وعده افزایش تخصیصات حشد شعبی را از ماه مه داده بود.

نخست وزیر عراق بار دیگر تاکید کرد: همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق غیرقانونی است و و مصلحت کردها در این است که با عراق بمانند چرا که دولتم نمی‌خواهد با هیچ کشور همسایه‌اش تنش داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج