در حالی که روز گذشته طالبان مدعی تصرف بخش‌هایی از مرکز شهرستان «بغلان‌ مرکزی» شد، مقامات افغان به تازگی خبر دادند که در این حمله پنج نظامی افغان کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، مقامات امنیتی افغان اعلام کردند که درگیری‌ها در شهرستان بغلان مرکزی ادامه دارد و طالبان به مرکز این شهرستان نزدیک‌تر شده‌اند.

در ادامه این درگیری‌ها مقامات امنیتی افغان در این شهرستان از کشته شدن پلیس و زخمی شدن 6 تن دیگر خبر داده‌اند.

روز گذشته نیز طالبان مدعی شدند که ساختمان شهرداری در شهرستان بغلان مرکزی را تصرف کرده است اما «احمدگل‌ حسین‌خیل» مقام مسئول پلیس در شهرستان بغلان مرکزی گفت که نیروهای امنیتی افغان حملات طالبان در این شهرستان را مهار کرده‌اند.

از سوی دیگر، «ذبیح‌الله شجاع» سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت بغلان گفته بود که در نتیجه این درگیری ده‌ها جنگجوی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

این در حالی است گروه طالبان اعلام کردند که جنگجویان این گروه وارد شهر مرکزی این شهرستان شده‌اند و مقر فرماندهی پلیس را آماج حملات خود قرار داده‌اند.

این گروه مدعی است که مناطق وسیعی را در این شهرستان و اطراف شهر «پلخمری» در ولایت بغلان را تصرف کرده‌اند و چندین پاسگاه امنیتی و یک قرارگاه نیروهای امنیتی نیز بدست آنها سقوط کرده‌ است.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان مدعی شده که در حملات این گروه تا کنون بیش از 10 سرباز افغان کشته شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج