ژنرلل عبدالرشید دوستم معاون او رئیس جمهور افغانستان که به ترکیه رفته هنوز به کشورش باز نگشته است.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج، ژنرال دوستم در پی برخی اختلافات در کادر رهبری افغانستان به کشور ترکیه سفر و در شهر انقره ساکن شده است.

در همین ارتباط خبرگزاری افغانستان امروز دوشنبه خبر داد: پس از پخش مجدد برخی شایعات در مورد عدم اجازه برای نشست هواپیمای حامل جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهور در فرودگا شهر مزارشریف، دفتر وی این شایعات را تکدیب و اعلام کرد که  خبر بازگشت ژنرال دوستم به کشور و عزیمت دوباره به ترکیه، واقعیت ندارد.

پس از این که در روزهای گذشته شایعاتی در مورد عدم اجازه برای نشست هواپیمای حامل عبدالرشید دوستم در فرودگاه کابل منتشر و تکذیب شده بود، این بار گزارش هایی در مورد عدم اجازه برای نشست هواپیمای حامل وی در مزارشریف پخش شده است. 

دفتر معاون اول ریاست جمهوری افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که خبر بازگشت معاون اول ریاست جمهوری به کشور و عزیمت دوباره اش از فضای ولایت بلخ به جمهوری ترکیه واقعیت ندارد و آن را رد می کنیم.

در این بیانیه آمده است که معاون اول ریاست جمهوری هنوز در شهر انقره در جمهوری ترکیه به سر می برد و برای بازگشت به وطن در چند روز آینده، تصمیمی نگرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج