بستن درهای مسجدالاقصی قبله اول مسلمین جهان توسط نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان با موج مخالفت جهان اسلام همراه است.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی دولت ترکیه در واکنش به این اقدام صهیونیست گفت: بستن مسجد الاقصی، جنایتی ضد انسانی و نقض حق آزادی عبادت است.

نعمان قورتولموش افزود که مسجد الاقصی قبله نخست مسلمانان است و جایگاه ویژه ای نزد امت اسلامی دارد و تصمیم رژیم صهیونیستی به بستن درهای آن امری باطل و غیر قابل قبول است.

روز جمعه گذشته 3 جوان فلسطینی در عملیاتی شجاعانه با نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی در داخل مسجد الاقصی درگیر شدند که در این درگیری مسلحانه این 3 جوان به شهادت رسیده و 2 نظامی اسرائیلی هم به هلاکت رسیدند.

رژیم صهیونیستی در پی این عملیات، اقدام به لغو نماز جمعه در مسجد الاقصی کرد و چندین مرتبه این مسجد را مورد حمله قرار داده و خسارت های زیادی هم به آن وارد کرد و سعی دارد این عملیات را بهانه ای برای تحمیل واقعیت های جدید و مد نظر خود بر این مسجد قرار داده و در همین راستا اقدام به نصب گیت های امنیتی در ورودی های مسجد کرده اما نمازگزاران فلسطینی از ورود به مسجد الاقصی از طریق این گیت های امنیتی خودداری می کنند و ترجیح می دهند نماز را مقابل درهای مسجد اقامه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج