سران ترکیه تلاش می کنند از هر موقعیتی برای تقویت تفکر پان ترکیسم استفاده کنند و مراسم حاکمیتی سالگرد کودتای نافرجام سال گذشته در این کشور را به یک وحدت ملی بزرگ تبدیل می کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، نعمان کورتولموش معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه طی نشست خبری پس از جلسه شورای وزیران در آنکارا اظهار داشت: بیش از 6 میلیون نفر در مراسم ویژه کودتای نافرجام  شرکت کردند.
کورتولموش در خصوص مبارزه با آنچه که گروه تروریستی فتو گفت: 111 هزار و 240 نفر به ظن عضویت و همکاری با کودتاگران از نهاد های دولتی اخراج و 32 هزار و 180 نفر دیگر تعلیقشدند. شمار افراد اخراج شده با توجه به اینکه تعداد کل کارمندان دولتی بالغ بر 3 میلیون و 500 هزار نفر است، 3,5 درصد را تشکیل می دهد. 

وی افزود: انسداد منابع مالی فتو از جمله قدم‌های اساسی در مبارزه با این گروه است. در همین راستا 966 شرکت متعلق به این گروه تروریستی مصادره و به صندوق بیمه سپرده پس انداز واگذار شده است. همچنین 4888 مورد از اموال منقول و غیرمنقول این شرکت‌ها نیز مصادره و اموال غیر منقول به وزارت دارایی ترکیه سپرده شده است. در بخش مالی نیز، با استفاده از تمامی امکانات، منابع مالی این گروه مسدود خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج